Denné tábory

Chcete, aby vaše dieťa zažilo v lete chvíle plné radosti a objavovania nových miest či vedomostí? Prihláste ho do letného tábora, ktorý každoročne organizuje obec Kechnec od 8. júla do 23. augusta v športovom areáli. Je určený pre deti od 6 do 15 rokov.

V roku 2013 obec organizovala letný tábor pre deti a mládež. Centrom diania bol športový areál, kde bolo o deti kompletne postarané. Náplňou tábora boli rôzne výchovno–vzdelávacie, ale tiež poznávacie a športové aktivity. Prihlásiť sa mohli deti každej vekovej kategórie.

Letný tábor splnil všetky očakávania. Pomohol najmä rodičom, ktorí nemali možnosť postarať sa o svoje deti počas letných prázdnin kvôli pracovným povinnostiam. Pravidelne každý pondelok deti potešilo bábkové divadlo (predstavenia ako napr. Červená čiapočka, Malá morská víla, či Popoluška). Tradičnou sa stala i návšteva zoologickej záhrady v Košiciach a spievajúcej fontány na Hlavnej ulici. V jeden pekný slnečný deň deti navštívili aj Letecké múzeum a zdolali vyhliadkovú vežu, kde spojili teoretické, praktické a estetické vedomosti. V športovom areáli si do sýtosti mohli zahrať vybíjanú, futbal, bedminton, tenis a ďalšie hry. Poobede sa deti osviežovali pri miestnom amfiteátri, kde predávajú najlepšiu jadranskú zmrzlinu v okolí. Predposledný deň tábora zakončila grilovačka, ktorá sa deťom veľmi páčila. Všetko, čo sa pripravilo na jedenie bolo veľmi chutné. S posledným táborovým dňom sa deti rozlúčili bujarou diskotékou. Na záver sa chceme poďakovať p. starostovi JUDr. Ing. Jozefovi Konkolymu za zorganizovanie letného tábora a takisto všetkým pracovníkom obce a tým, ktorí sa starali o naše deti a mládež. Menovite ďakujeme Gabike Sedlákovej, Zlatici Konrádyovej, Kristínke Kaselyovej, Petrovi Šingovskému a zamestnankyniam Kristíne Kaselyovej a Estere Fečovej.