Obec Kechnec dodala bezplatne teplomery a pulzné oxymetre do 350 domácností


Začiatkom septembra sa na Slovensku očakáva vypuknutie ďalšej vlny pandémie ochorenia Covid-19. Naša obec, v ktorej má trvalý pobyt takmer 1200 obyvateľov, sa na túto výzvu pripravila už v predstihu. V priebehu leta obdržalo 350 našich domácností digitálny teplomer a pulzný oxymeter na meranie množstva kyslíka v krvi. Väčšinu tohto zdravotníckeho vybavenia si občania prebrali koncom júna počas obľúbených Kechneckých dní, posledných pár kusov bolo zábudlivcom doručených v uplynulých dňoch.


Bezplatné poskytnutie týchto zdravotných pomôcok nestálo rozpočet obce ani cent. Finančné prostriedky na tento účel vo výške 6300 eur pochádzali zo sponzorských príspevkov a ďalších externých zdrojov. Podľa starostu obce Jozefa Konkolyho (nezávislý) by tieto užitočné pomôcky nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Preto sa rozhodli zaobstarať ich pre obyvateľov všetkých vekových kategórií a distribuovať ich do domácností.


Pripomína, že obec vynaložila maximálne úsilie počas celého covidového obdobia od jari 2020. Chcela tým uľahčiť život občanom a zmierniť dôsledky šírenia pandémie Covid-19 nielen na rodiny, ale aj vo svojej materskej a základnej škole, rozvoze stravy seniorom zamestnancov obce alebo pri ďalších službách, ktoré poskytuje.


„Neviem o žiadnej inej samospráve na Slovensku, ktorá by v rámci protipandemických opatrení urobila takúto vec. Snažíme sa čo najviac dbať o zdravie našich obyvateľov, z ktorých mnohí pracujú aj v blízkom priemyselnom parku. V minulosti sme rovnako zodpovedne pristúpili k testovaniu alebo ich očkovaniu. Výsledkom bol lepší zdravotný stav a menší počet nakazených ako inde v okrese. Naši občania pozitívne hodnotili možnosť takto jednoducho a pohodlne získať informácie o svojom zdravotnom stave. Mám informácie, že viacero našich občanov po tomto domácom vyšetrení navštívilo svojho obvodného lekára alebo špecialistu. Vďaka tomu sa už v lete podarilo odhaliť niekoľko prípadov ochorenia Covid-19 a verím, že pomôže odhaliť aj ďalšie,“ myslí si Jozef Konkoly.

Facebook