FK Kechnec - pozvánka na zápas s Kalšou dňa 7.8.2022

Záložník Tomáš Šmajda pozýva na premiérový domáci zápas FK Kechnec v nedeľu o 16.30 hod. s Kalšou

 

Futbalisti FK Kechnec majú za sebou už dva zápasy nového ročníka Majstrovstiev regiónu IV. liga Východ. V priebehu štyroch dní nastúpili na Spiši k dvom duelom s bývalými treťoligistami. Aj keď oboch svojich súperov na vyložené šance prestrieľali, k plnému bodovému zisku to viedlo len v nedeľňajšom zápase v Spišskom Podhradí, ktorí naši chlapci po dvoch góloch Petra Terpaja a jednom Petra Palencsára vyhrali 3:1 (2:0).

 

Už menej šťastia mali vo včerajšom dueli v Rudňanoch 1:3 (0:2), keď čestný úspech našich farieb zaznamenala čerstvá posila zo Strážskeho Vojtech Kuľha. Po dvoch kolách sa v tabuľke najvyššej súťaže na východnom Slovensku spolu s Ľuboticami a Pavlovcami nad Uhom delia s troma získanými bodmi o 6. miesto.

 

Pri oboch zápasoch odohrala celých 90 minút opora našej záložnej formácie Tomáš Šmajda. „Škoda najmä prvého polčasu duelu v Rudňanoch, kde sme v jeho závere dostali dva zbytočné góly. Keby sme tak ako predtým v Spišskom Podhradí vyrovnali a dali ďalšie góly, dovolím si tvrdiť, žeby sme aj v Rudňanoch uhrali lepší výsledok. V oboch zápasoch sme mali obrovské množstvo šancí, no včera sme ich dosť veľa zahodili. Na ich lepšom premieňaní ešte musíme popracovať,“ hovorí 22-ročný odchovanec košického futbalu, ktorý už štvrtú sezónu pôsobí v Kechneci.

 

Verí, že prelomia trápenie v koncovke

 

Vo svojom včerajšom výkone videl veľké rezervy. „Sebakriticky musím povedať, že som hral horšie ako v prvom ligovom zápase. Postrácal som aj niekoľko ľahkých lôpt, čo asi nepotešilo nielen náš realizačný tím, ale aj rodičov, ktorí sa na mňa boli pozrieť. Celkovo sme hrali slabšie ako predtým. Tréneri nám cez polčas poriadne prehovorili do duše. Malo to svoje opodstatnenie, lebo náš výkon bol sotva podpriemerný. Potom sa to zlepšilo, za stavu 3:1 pre domácich sme mali viacero šancí na zdramatizovanie stretnutia, prípadne aj na remízu, ale posledných 25 minút sme sa trápili v koncovke. Verím, že sme si len vybrali horšiu chvíľku a už v ďalšom zápase potešíme našich fanúšikov.“

 

Ten ako premiérový domáci zápas v tejto sezóne odohrajú zverenci trénera Vladimíra Chovaníka túto nedeľu o 16.30 hod. na našom štadióne so silnou Kalšou. Náš defenzívny záložník verí, že na okresné derby príde čo najviac divákov a tí vytvoria na tribúnach dobrú atmosféru.

 

„Pozývam všetkých našich fanúšikov, aby nás prišli povzbudiť v čo najväčšom počte. Dúfam, že príde aspoň 250 divákov ako pred dvoma mesiacmi v derby s Čaňou. S Kalšou sme pred troma rokmi smoliarsky vypadli v pohári na penalty, takže jej máme čo vracať. Je to kvalitný tím, kde hrajú prím viacerí skúsení hráči, ktorí predtým hrali v najvyššej súťaži alebo v II. lige. Očakávam vyrovnaný zápas, ak budeme efektívnejší v premieňaní šancí, mohli by sme uspieť. Vedenie obce a klubu nám vytvorené veľmi dobré podmienky. Budem rád, keď im to a našim vďačným divákom oplatíme peknou hrou a nedeľňajším víťazstvom nad kvalitným súperom,“ uzavrel Tomáš Šmajda.

Facebook