Optický internet aj na dedine

ANTIK Telecom začal výstavbu optickej siete v obci Kechnec. V spolupráci so samosprávou každý občan získa možnosť používať optický internet, digitálnu televíziu a bezplatné telefonovanie rovnako ako vo veľkých mestách.

Košice, 14. 5. 2014 – Obec Kechnec (1180 obyv., okr. Košice-okolie) získa triple-play služby spoločnosti ANTIK Telecom. Od 12. mája prebieha výstavba optickej siete vrátane zemných prác, ktorá do konca roka prinesie kvalitné telekomunikačné služby pre obyvateľov prevažne v rodinných domoch, ale aj v blízkom priemyselnom parku.

„Veríme, že našou prácou aj my prispievame k stieraniu rozdielov medzi regiónmi. V Kechneci chceme ukázať, že aj obyvatelia na vidieku môžu dostať rovnako dobré služby Antiku ako naši klienti v mestách,“ vysvetľuje Peter Blaas zo spoločnosti ANTIK Telecom. „Za cenu 17,92 eur dostane zákazník optický internet až 70 mbps, digitálnu televíziu s viac ako 200 kanálmi ako aj bezplatné telefonovanie.“

„Moja práca významne súvisí s vytváraním príjemného prostredia pre život v našej obci. Zabezpečili sme zamestnanosť v priemyselnom parku, organizujeme kultúrne a športové podujatia, staviame byty pre mladé rodiny. Napriek tomu nám spoľahlivá telekomunikačná infraštruktúra chýbala, „ hovorí Jozef Konkoly, starosta obce Kechnec. „Okrem bežných služieb, ale chceme využiť novú optickú sieť aj na alarm systém pre starších ľudí, aby sa mohli v každom okamihu pomocou stlačenia jediného tlačidla na náramku dovolať pomoci záchranného systému v obci.“ V Kechneci aj vďaka priaznivým miestnym podmienkam počet obyvateľov za posledných 10 rokov vzrástol zo 636 na 1180.

Záujemcovia o služby v Kechneci sa môžu už odo dnešného dňa registrovať na infolinke 055 30 12345, osobne na našich pobočkách alebo mailom na antik@antik.sk. Výstavba siete prebieha postupne počas celého roka 2014. Mesačný poplatok za služby je 17,92 eur, za zriadenie optickej prípojky do rodinného domu samoinštaláciou sa platí 100 eur. Celá obec bude na internet pripojená medzimestskou optickou trasou do Košíc. Ďalšou východoslovenskou obcou s optickým internetom sú Bidovce (1340 obyv, okres Košice-okolie), kde už Antik optický internet a TV čiastočne poskytuje.

Facebook