Otvorili futbalový areál v Kechneci

V piatok 4. novembra 2011 privítala obec Kechnec vzácnu návštevu. Pozvanie otvoriť nový futbalový areál prijal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ing. Ján Kováčik. Okrem prestrihnutia pásky a odovzdania areálu do užívania ho čakala prehliadka aj ďalších obecných projektov, slávnostný obed s predstaviteľmi domácich i zahraničných investorov z Priemyselnej zóny Kechnec, či následný kultúrny program. Novootvorený futbalový areál je súčasťou športovísk určených pre projekt Európskej integrovanej školy.

Počas dňa prezident SFZ Ing. Ján Kováčik načrtol potenciálnu spoluprácu futbalového zväzu s obcou Kechnec v oblasti podpory futbalu, najmä možnosti využívania komplexu pre potreby výchovy mladej generácie slovenských futbalistov.

Zaťažkávacou skúškou prejde ihrisko už v túto v sobotu (5. novembra), kedy na ňom odohrajú prvé zápasy žiacke a dorastenecké tímy. Ako povedal starosta obce Kechnec JUDr. Ing. Jozef Konkoly, po otvorení bude ihrisko slúžiť futbalovému klubu FK Kechnec, ako aj športuchtivým deťom a mládeži z obce Kechnec i blízkeho okolia. Využívať ho budú aj zamestnanci spoločností z Priemyselnej zóny Kechnec. „Je všeobecne známe, že dnešná mládež pomerne málo športuje. Aj preto v Kechneci dávame dôraz na atraktívne športové možnosti. Nový futbalový areál využijeme pre zapájanie mládeže do športových aktivít a po realizácii projektu Európskej integrovanej školy bude slúžiť ako jej tréningové zázemie. Zároveň ďakujem všetkým, ktorý podporili tento verejnoprospešný projekt,“ povedal Konkoly.

Futbalový areál v Kechneci zrealizovali v júli a auguste tohto roku a obec Kechnec viac ako 70 % prác uskutočnila svojpomocne. Pokládka trávnatého koberca s rozmerom 7000 m2 trvala tri dni. Pokrytie uskutočnili firmy Sportpázsit z Budapešti a Obecná spoločnosť Poľnostav. Okrem samotného trávnatého povrchu sa spotrebovalo 350 m3 zeminy a 100 m3 piesku. Sponzorsky tento verejnoprospešný projekt podporili firmy DRUSTAV spol. s r.o. Svidník a KOSTMANN Slovakia s.r.o.

Facebook